2026-05-16
| Brand | AUO |
| Model P/N | P215HVN03.0 |
| Diagonal Size | 21.5" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 1920(RGB)×1080, FHD 102PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Active Area | 478.656(W)×260.28(H) mm |
| Bezel Opening | 481.9(W)×263.5(H) mm |
| Outline (mm) | 501.88×284.78×12 (H×V×D) |
| Treatment | Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H) |
| Luminance | 500 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 3000 : 1 (Typ.) (TM) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Response | 20 (Typ.)(G to G) ms |
| Good View at | Symmetry |
| Work Mode | VA, Normally Black, Transmissive |
| Color Depth | 16.7M 72%NTSC |
| Backlight | 15S4PWLED, 30K hours, No Driver |
| Mass | 1.70Kgs |
| Used for | Digital Signage |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Touchscreen | Without |
| Signal Type | LVDS (2 ch, 8-bit), Connector30 pins |
| Voltage Supply | 5.0V (Typ.) |
| Max. Ratings | Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C |